Најдобра клиника за трансплантација на коса

Трансплантација на коса Турција

Добијте бесплатна анализа на косата!

Добијте бесплатна анализа на косата!
Можеме да ви помогнеме сега!

 • Чекор 1
 • Чекор 2
 • Чекор 3
 • Чекор 4

Пол

Возраст

Дали имате историја на ќелавост во семејството?

Колку години страдате од опаѓање на косата?

Кој тип на губење на косата го опишува вашиот случај?

Ве молиме поднесете го вашиот бесплатен формулар за анализа на косата

                                           
Клиника за трансплантација на коса Естепера

Естепера е гордо една од најдобрите клиники за трансплантација на коса во Турција. Ние се посветивме исклучиво на процедури и третмани за реставрација на косата уште од основањето на нашата клиника.

Ние, во Естепера, сме горди на нашата беспрекорна репутација благодарение на квалитетот на третманите што ги нудиме и професионалноста на нашиот персонал. Со текот на годините, ние им обезбедивме медицински услуги на повеќе од пациенти од различни делови на светот, а нашиот медицински тим, предводен, е еден од најсофистицираните, високо квалификувани и искусни тимови во Турција.

Денес, Estepera продолжува да ги обезбедува своите услуги од Estepera Clinic, лоцирана во една од најексклузивните населби во Истанбул.

Прочитај повеќе
Местото на Естепера во светскиот печат
Трансплантација на коса Турција
Сафир FUE Трансплантација на коса
Сафир FUE Трансплантација на коса

Бидејќи се во постојана промена и развој, медицинската наука раѓа поиновативни техники во секој момент. Секако, процедурите за реставрација на косата исто така го добиваат својот удел во новините, а тие стануваат сè посуштински за многу луѓе, бидејќи овие техники за реставрација создаваат задоволителни резултати во однос на физичкото здравје, како и менталното здравје, со оглед на фактот дека стекнатото чувство за убавина придава големо значење за естетскиот изглед на нечиј.

FUE Трансплантација на коса
FUE Трансплантација на коса

FUE е еден од најефикасните и најнапредните хируршки методи за трајно враќање на косата. Избегнувајќи линеарно лузни, потребни се техники за хирургија за трансплантација на коса многу подалеку и станува една од најмалку инвазивните процедури. Бидејќи е скоро без операција без лузна, светската популарност на FUE главно произлегува од неговите ветувачки резултати и релативно краткиот процес на заздравување.

Трансплантација на коса DHI
Трансплантација на коса DHI

Без разлика дали се козметички преференции или здравствени проблеми, губењето на косата е состојба со која милиони луѓе се борат, од различни причини или цели. За среќа, трансплантацијата на коса е брзорастечки сектор каде технолошките и медицинските иновации го подобруваат процесот на трансплантација и севкупните конечни резултати многу поочигледни и забележителни, од ден на ден.

Трансплантација на брада и мустаќи
Трансплантација на брада и мустаќи

На ист начин како и трансплантациите на коса на скалпот, постапките за трансплантација на брада, исто така, добиваат поголема популарност од ден на ден, со оглед на комплементарниот ефект на брадата, како и неговата способност да обезбеди повеќе машки и помлад тен.

Пред и потоа
Пакети за трансплантација на коса Турција
FUE пакет
 FUE пакет
 • Трансплантација на коса со FUE техника
 • Приватна консултација со докторот
 • Тестови на крвта
 • Безболна анестезија
 • Пост-оперативни лекови
 • Прво се мие на клиниката
 • Шампон и спреј
 • Шапка и перница на вратот
 • Две ноќно сместување во хотел со 5 вездички
 • Аеродром, хотел, клиника ВИП-трансфер
 • Толкувач
DHI Пакет
 DHI Пакет
 • FUE со пенкала CHOI (техника DHI)
 • Приватна консултација со докторот
 • Тестови на крвта
 • Безболна анестезија
 • Пост-оперативни лекови
 • Прво се мие на клиниката
 • Шампон и спреј
 • Шапка и перница на вратот
 • Две ноќно сместување во хотел со 5 вездички
 • Аеродром, хотел, клиника ВИП-трансфер
 • Толкувач
Клиниката за коса Естепера
Зошто Клиника за коса Естепера?
Модерна клиника
Хотел со пет ѕвезди
Експертски тимови
Најдобри резултати
Резервирајте преку Whatsapp
Посветен водич
Најдобра цена
Вклучени трансфери
Прегледи за трансплантација на коса
Brock Cooper

Имав трансплантација на коса не одамна во клиниката за коса Estepera од Истанбул-Турција. Ја направив операцијата како на 20 декември 2018 година. Помина една година, па го добив мојот конечен резултат. Изгледа многу добро и природно, се чувствувам како нов маж, пред операцијата не би одела така со глава без капа, веројатно тоа би можело да биде причината за мојата ќелавост, но конечно се ослободив од тоа. Благодарам до Естепера... Операцијата не е толку болна, ми ставија анестезија пред да почнам, па бев прилично удобна, гледав телевизија за време на зафатот.. ме прават да се чувствувам како дома, мислам дека тоа е дел што најмногу ми недостасува. Сè беше прекрасно.. знам дека има и други луѓе кои не знаат која клиника да ја изберат, но според моето искуство не препорачувам ниту една друга освен Естепера, може да се каже дека е најпријатната клиника што би ја нашле..

Dennis Hughes

Ја направив мојата трансплантација во најдобрата клиника во Турција. Пред да почнам да го споделувам моето незаборавно искуство овде, би сакал да кажам дека ова е едно од пишувањата во кои намерно ја изјавувам мојата радост. Никој не ме турна. Веднаш штом пристигнете во нивната клиника, имате чувство дека тие се веднаш до нив, вашите прашања ги добиваат одговорите веднаш, без никакво одлагање. Мојот преведувач беше истовремено и водич за мене.. исполнувајќи ги моите желби без испрашување. Операцијата што ја имав се состоеше во 3 чекори Екстракција, отварање на каналите и трансплантација на коса, тоа е направено со методот FUE. понекогаш луѓето постојано велат дека има болка додека сте во операционата сала, но тоа не е баш така, мислам можеби затоа што ја оперирав на вистинското место, затоа што не чувствував болка за време на тие 3 чекори што ме носат да признаам дека Естепера е одлична клиника за коса во Турција, бидејќи да се спроведе локална анестезија без да чувствувате болка бара професионализам, а тоа е вредноста што ја има Естепера.. голема работа. Јас самиот водам бизнис во мојот град, имам вработени, многу пријатели и колеги кои веќе го споделив ова прекрасно искуство. Затоа, имајќи ги предвид сите позитивни страни на Естепера, можам искрено да кажам дека заслужуваат 5 ѕвезди. Hifive од Канада

Richard Rivera

Клиника за сите.. Јас сум Ричард, би сакал да го споделам со вас моето искуство за оваа трансплантација на коса. и на крајот решив да одам со Естепера, но немав идеја што е тоа и како се изведува. Тој инсистираше да одиме заедно бидејќи знаеше дека и јас сум ќелав, но не толку ќелав, само предната страна. Моите информации за случајот се ограничени, му кажав на мојот дечко дека сакам прво да го видам неговиот резултат, а потоа да одам. Тој го договори своето патување и отиде на тоа, кога видов дека добива подобар резултат, прашав каде го направи тоа, рече Estepera Hair Clinic Турција, која е во сржта на Истанбул. Како и да е, добив консултација со клиниката, тие ми рекоа дека имам 2 избори, FUE или DHI, но претпочитав да ми кажат што е најдобро за мене, очигледно е DHI. Сè што ми кажа мојот пријател е сосема исто, раскажуваше од хотелот до самата клиника, за тоа колку е удобно, пристојно место и луѓе, стручен персонал... Сè беше едноставно фантастично.. препорачливо!

Joshua Miller

Прекрасно искуство... Имав процедура за коса на 14-ти… Имав трансплантација на коса на 14 ноември 2019 година. Дојде сè од САД до Истанбул-Турција. Беше интересно патување, дојдов со демон. Таму не чекаше комбе. Една од работите што вреди да се пофали е самиот преведувач на Естепера. Јас би рекол дека тоа беше најстрпливиот човек што сум го сретнал, од почетокот до кога се запознавме, тој ти објаснува сè збор по збор за да можеш да го добиеш сето тоа. Местото и персоналот се многу чисти со убави облеки. Доктор и сите специјалисти претставителни.. Во однос на хигиената се само епски.. Операцијата ми беше направена со овој FUE со сафир, ја избрав затоа што периодот на заздравување е пократок, а како работник треба да се вратам на работете што поскоро..направете го ова беше вистински избор.. Добра работа тимот на Естепера,.. ќе ви препорачам пациенти!!!

Andy Williams

Оваа клиника, EsteperaHair, е добро позната во Турција…, тие знаат како да се справат со работите на многу професионален начин, откако ги резервирав билетите за авионски билети, ми беше испратено писмо за потврда на мојата е-пошта.. бидејќи земав слободни денови, така што ова беше олеснување. Слетав во Истанбул околу 12 часот, преведувачот на клиниката ми се јави во моментот кога излегов од авионот и ја поминав ориентацијата во која насока треба да одам. Го повикал возачот да земе. Како и да е, одиме во хотел, иако мислев дека ќе имам проблеми бидејќи не го знаев нивниот јазик затоа што очигледно зборуваа англиски, а тоа беше еден од убавите делови на хотелот. Насмеан персонал.. Се што ми требаше да добијам помош, мојот преведувач ми подаде рака.. Се чувствував почестен како пациент на Естепера.. Мојата друга грижа беше поврзана со самата процедура, постојано си поставував прашања, бидејќи сум многу чувствителна на болка, можам да кажам дека тоа беше мојата единствена слабост, но сепак медицинскиот тим го администрираше делот за анестезија толку многу внимателно што го направив Не чувствувам многу нешто како што би сакал.. Тоа се вика професионализам, совршенство на компанија како Естепера, 100% препорачано!

Bill Howard

Направив трансплантација на коса со експертите, со Естепера. Во првата недела од јануари имав операција на коса во Истанбул, кој се наоѓа во срцето на градот. Пред да донесам какви било одлуки, претпочитав да добијам повеќе информации за ова, наместо да ослепам, па погледнав видеа на YouTube само со внесување на неколку зборови што треба да се направи за косата. Што може да се каже, бројот на информации на таа платформа е прилично изненадувачки, иако можев да донесам одлука за клиника за кратко време, но тоа воопшто не се случи. Ми требаше цел ден да се разберам. Имаше ова видео или со други зборови, вовед што постојано доаѓаше на врвот секогаш кога ги менував видеата. Реков дека можеби ова вреди да се види, кликнав на него и човече.. Тоа видео ве води чекор по чекор да ги дадете сите одговори што би сакале. Така решив да одам со Estepera Hair Clinic Турција.. Кога пристигнав на аеродромот почувствував дека можеби ќе се изгубам, но за среќа, клиниката е многу внимателна за преземање, следев неколку луѓе кои слетаа од истиот авион како мене, и се најдов на излезниот кат од каде што возачот ме собра во вип комбе и се упати до хотелот.. Следниот ден по појадокот отидов на клиника за процедура, беше како 11 часот или нешто слично. Преведувачот ми беше голема помош. Ги поминав информациите пред операција веднаш штом стигнав на клиниката. Направивме крвна слика, отидовме на слики, консултации и слично. Тој го претстави лекарскиот тим кој требаше да се грижи за мене за целата процедура. Сè одеше добро до крај, само бев уморен по тие часови, единственото нешто што сакав е да се вратам во хотелот и да се одморам. Тимот ме праша дали се чувствувам лошо и самиот ми рече не, тие повторно го поставија тоа прашање за да се уверат дали сум добро. Тие се совршена клиника од што можам да кажам.. Имам пријатели и колеги кои исто така би сакале да се подложат на операција, а Естепера трансплантација на коса е единственото место што можам да им го препорачам не само на нив, на сите други, доверливи, професионални. .

Martin Sanders

Многу возбудливо искуство!! Јас се викам Мартин, дојдов од Англија да ми ја изврши операцијата на косата во Естепера.. Како и секој, јас дури и пред да стигнам до Истанбул имав свои истражувања за тоа што е овој вид на операција. Колку што можам да забележам, мојата најголема желба беше да настапувам со DHI метода, но специјалистите ми кажаа дека ќелавоста ми е многу напредна и најидеалната техника би била FUE. Тоа беше добро за мене, ги направив сите подготовки да продолжам со Естепера, се сеќавам дека контактирав со англискиот претставник на клиниката во неделата, иако тие со задоволство ме услужија, што ме мотивираше, не само тоа, туку и организацијата на клиниката е извонредна, со луѓе кои сакаат да помогнат во секое време. Бидејќи има толку многу клиники таму, не ја избрав веднаш Естепера, направив многу други истражувања долг временски период и видов различни места, но со оглед на бројот на добри прегледи, забележав дека во Истанбул , EsteparaHairClinic е врв не само од еден аспект, било да се работи за професионализам, организација итн. Па, пакетот што го купив вклучуваше 3 дена, па соодветно го резервирав мојот лет. Пристигнав операција следниот ден, која траеше малку подолго. Возачот ме зеде од хотелот и падна на клиниката, а по завршувањето на процедурата, преведувачот ги пренесе сите информации, потоа возачот ме врати во хотелот. Третиот ден беше за перење, ми дадоа капа за заштита од сонце пред да излезам од клиниката. Веднаш потоа отидов на прошетка бидејќи тоа беше мојот последен ден во Истанбул. Една работа, благодарам, најмногу ми се допадна, дури и докторот ве проверува за време на процедурата, овде благодарам на г-ѓа Јелиз, тие имаат одличен тим.. Вие сте најдобри во Истанбул-Турција!! Гушкање од Англија.

Сведоштва од нашите пациенти
Julien
РЕЦЕНЗИИ
Julien

Не можев да се погледнам во огледало и да кажам: „Згодна си“. Моето ниво на самодоверба беше на најниско ниво на сите времиња. Естепера неверојатно ми го промени животот.

Harry
РЕЦЕНЗИИ
Harry

Можам да се обложам дека е најдобрата клиника за трансплантација на коса. Секој што планира да се подложи, не пропуштајте го одличниот избор на овој Истанбул, Естепера! Сега со нетрпение очекуваме да го добиеме резултатот..

Michael Tremblay
РЕЦЕНЗИИ
Michael Tremblay

Тие беа вклучени и пред и по операцијата. Клиниката и хотелот беа многу чисти. Пријателите кои го применуваат процесот се многу внимателни и заинтересирани. Можев да добијам одговори на секое прашање што го поставив. Особено г-ѓа Јелиз беше многу релевантна и корисна.

Diego
РЕЦЕНЗИИ
Diego

Многу добра медицинска помош како персонал и одлични резултати. (Многу среќен, го препорачувам 100%)

Lee
РЕЦЕНЗИИ
Lee

Одлични професионалци, третман непобедлив, би повторил без сомнение, ниту еден детал не им бега, најдоброто

Ајде да го испланираме процесот на трансплантација на коса во 3 чекори
Пресметајте ја вашата стапка за помалку од 2 минути користејќи го неговиот онлајн волшебник.
ДОБИЈ БЕСПЛАТЕН ЦИТАТ
Најчесто поставувани прашања
Дали боли трансплантацијата на коса?
Трансплантацијата на коса се смета за неинвазивна операција. Користениот локален анестетик има продолжено дејство на аналгетик, така што пациентот нема да почувствува никаква болка. Оперираното подрачје молчи неколку часа по операцијата. Во деновите по интервенцијата може да почувствувате мала болка во областите кои примаат и донираат, што ќе исчезне за неколку дена.
Колку трае трансплантацијата на коса?
Времетраењето на интервенцијата зависи од бројот на светилки што ќе бидат трансплантирани. Обично трае 6 до 8 часа.
Кој може да се подложи на трансплантација на коса?
Трансплантацијата на коса може да има мажи и жени, од 18/20 години. Бидејќи е малку инвазивно, скоро секој може да претрпи трансплантација на коса, освен кај пациенти со сериозни здравствени проблеми, како што е имуносупресија.
Кој е ризикот од трансплантација на коса?
Бидејќи станува збор за неинвазивна операција изведена во локална анестезија, ризиците од таквата интервенција се мали. Единствените недостатоци што ги доживуваат нашите пациенти се претежно во пост-оперативниот систем: чешање, главоболки и мало оток, но исчезнуваат за неколку дена.
Дали ќе забележите празни места во областа на донаторот?
Не. Една од најголемите загрижености за тоа кој има намера да се подложи на трансплантација на коса е ова. Предноста на FUE е токму тоа. Лекарот всушност гарантира дека близу до фоликуларната единица извлечена има и други, обезбедувајќи отсуство на празни места во областа на донаторот.
Колку време е потребно за пресадена коса да се опорави?
Откако ќе се пресади, трансплантираната коса ќе падне бидејќи сијалицата останува во жлебот и почнува да ја регенерира косата. Косата повторно ќе започне да расте после околу 3 месеци и ќе продолжи да расте во наредните месеци. Околу седмиот месец, пациентите ќе забележат дека нивната коса е природно природна.
Дали ќе забележите лузни по трансплантацијата?
Апсолутно не. По 2/3 недели, за време на кои може да се формираат крутони во области погодени од трансплантација, нема да има знак.
Што да направите после интервенцијата?
По интервенцијата, ќе треба да ги следите упатствата на медицинскиот персонал за да го зголемите резултатот од интервенцијата. Толкувачите во клиниката ќе ви ги дадат сите потребни упатства за употреба на производи и активности кои треба да се избегнуваат во седмиците по трансплантацијата (како што се спорт и физички напор).
Како се одвива целиот престој?
Откако ќе пристигне на аеродромот, пациентот ќе го приведе возачот и ќе го однесе во хотелот (www.gch.com.tr). Хотелот е во близина на клиниката, па ќе ве однесат во времето договорено наутро (обично околу 7,30 / 8,00 часот) и одведен на клиника. Тука ќе бидете земени од крвта за понатамошна анализа и ќе има интервју со нашите лекари за време на кое пациентот ќе може да укаже какво е неговото очекување од исходот од операцијата и лекарот ќе ја провери состојбата на косата на пациентот за коса. После тоа, ќе започне операцијата, за време на која можете да одморите и да јадете. Откако ќе заврши операцијата, пациентот може да ја напушти клиниката и да се врати следниот ден за да го смени бендот. За време на целото судење ќе ви помагаат италијански толкувачи во клиниката, кои ќе бидат на ваша страна од моментот кога ќе решите да ја преземете интервенцијата во Естепера, во наредните месеци, за време на кои лекарите ќе вршат проверки (преку испраќање фотографија) . Препорачливо е да престојувате во Истанбул 2 или 3 ноќевања.
Дали е можно да се извршат консултации во далечина?
Секако Само испратете е-пошта на [email protected] со име и телефонски број. Потоа ќе бидете контактирани од еден од нашите преведувачи, преку Whatsapp (или друго од тоа што сте посочиле) и ќе биде побарано да ги доставите вашите фотографии за да можеме да добиеме прелиминарна консултација со нашите лекари.
Блог
10 работи што треба да ги знаете за трансплантација на коса без бричење

Бричењето на косата за да се подготви пациентот за трансплантација на коса може да влијае на неговат..

Прочитај повеќе
Кои се разликите помеѓу трансплантацијата на коса од Sapphire FUE и FUE?

Косата е голем благослов, формата може да се разликува целосно со или без коса, бидејќи тоа е украс ..

Прочитај повеќе
Зошто Истанбул особено во трансплантацијата на коса

Истанбул е идеална земја за медицински туризам во светот за неколку основни критериуми, реставрација..

Прочитај повеќе
Како да изберам клиника за трансплантација на коса?

Трансплантацијата на коса е област на хирургија што се следи многу години и е широко распространета ..

Прочитај повеќе
Кои се најдобрите техники за трансплантација на коса?

Техниките за трансплантација на коса се разликуваат во однос на ефикасноста во постигнувањето подобр..

Прочитај повеќе
Добијте понуда за 2 минути
Онлајн анализа на косата !