FUE Saç Ekimi

Saç ekiminde FUE tekniği nedir?

Saç ekiminde FUE tekniği nedir? FUE tekniği saçların yoğun olduğu bölgeden saç köklerinin alınıp saçların bulunmadığı bölgelere tek tek ekilmesidir. Greftler özel bir alet aracılığıyla toplanıp, ihtiyaç duyulan bölgeye transplante edilir. Bu teknik sayesinde dikiş veya çizgi şeklinde iz bırakılmayacağı için saçların toplandığı bölge hızlıca iyileşip hiçbir iz kalmayacaktır.

FUE yöntemi ameliyat bıçaklarına ihtiyaç duymaksızın saç köklerinin toplanmasına olanak sağlamaktadır. FUE yöntemi sayesinde Greftlerin Tek tek toplanabilmesi kullanılan eski tekniklere oranla hayal edilemez bir fark oluşturmaktadır. Hastalara çoğunlukla bu yöntem önerilmektedir. Hastalar da kullanılan bu yöntemden çok memnun.

Toplanılan grefter deki saç sayısı 2 hatta 3 olabilmekte ve bu folikül kısmen deri ile kaplıdır, kafa cildinden özel bir araçla alım sağlanmakta ve daha sonrasında ihtiyaç duyulan ve önceden belirlenmiş alana ekim işlemi yapılır. operasyon bıçağı kullanılmaksızın Özel bir araçla çıkarılan saç köklerinim toplanmasına dayalı FUE yöntemi. Eskiden blok halinde çıkarılıp büyük yara izi bırakan yöntemin aksine bu yöntem sayesinde greftler tek tek toplanır ve iz bırakmıyor. Saç ekimi için en fazla önerilen yöntem olmasının en büyük nedeni de budur.


FUE yöntemi ile saç ekimi ne kadar sürer?

Ekim yapılacak olan alana bağlı olmakla birlikte operasyon işleminin süresi de değişir. Birkaç saat sürebilirken bazı durumlarda art arda iki gün de gerçekleştirilebilir.

Hangi teknik kullanılıyor?

FUE veya folicula unit extraction özel bir alet kullanımına dayalı bir işlemdir. Bu nedenle kullanılan araç sonucu büyük ölçüde etkilemekte. Saç ekiminde kullanılan aletin gelişmesi, saç ekimi işleminin de ilerlemesine yol açmaktadır.

FUE tekniği ile hangi bölgelere ekim yapılabilir?

FUE tekniği ile saç ekimi gerçekleştirilebilirken aynı zamanda sakal sıklaştırmada da kullanılan bir yöntemdir.

Sakal sıklaştırma için greftler yine kafanın arka kısmındaki donör alanı diye adlandırdığımız bölgeden alınır.

Açıklık olan bölge çok fazla büyük olmaması durumunda donör alanındaki toplanacak olan greft sayısı yeterli olabilir, aksi takdirde, yani açıklığın çok büyük olması durumunda sakalın çene altı bölgesinden ve göğüsten de alım yapılabilir.

Kişiye özel bir saç ekimi

Saç ekimi Plastik cerrahi ve dermatolojinin bir dalıdır. Bazı klinikler tek tip alın çizgisinden taraf olurken, ne yazık ki hastaların isteği bu değil ve bu nedenle genelde hastalar bu sonuçtan memnun değil, bu nedenle ESTEPERA’da her hasta özeldir ve ayrı ayrı özellikler taşır. En doğal sonuca ulaşabilmek için kişiye özel sonuç odaklı ve hastalarımızı memnun etme çabası içerisindeyiz.

SAÇ ekimi sanattır

En son teknolojiyi tecrübemizle birleştirerek ESTEPERA saçınıza yeniden anlam kazandırıyor. Bu sanat sayesinde kişiliğinize stil ve özellik katın.

SAÇINIZI DOĞRU KİŞİLERE EMANET EDİN