FUE Tekniğinin Avantajları

Saç ekimi için en iyi strateji: FUE tekniği

FUE (EXTRACTİON UNİT CAPİLAR) tekniği saç sorunlarına en iyi çözümdür çünkü diğer yöntemlere göre iz bırakmayan ve operasyon sonrası hiç veya çok az acı veren bir yöntemdir. greft adı verdiğimiz Folicular unitler milimetrik uçla birlikte mikromotor yardımıyla tek tek iki kulak arasındaki alandan tek tek toplanmakta.

Ekilecek alanı değerlendirmek ve belirlemek için işlemden önce muhakkak bir doktor muayenesi gerçekleştirilmelidir. İşlem esnasından yalnızca kaliteli greftler alınmaktadır. Operasyonun ikinci aşaması ekim yapılacak olan alanın hazırlanmasıdır. Saçın yönü bu aşama esnasında belirleneceğinden çok önemli bir aşamadır. Üçüncü aşama her bir greftin belirlenen alanlara ekilmesidir. Doğal bir sonuç elde edebilmek için tek saçlı ve ince olan greftlerin alın çizgisine ekilmesi gerekir. Bu işlemler belli bir zaman almakta fakat FUE yöntemi sayesinde çok daha doğal bir sonuç almamıza olanak sağlıyor. İhtiyaç durumunda vücudun bazı bölgelerinden, sakal ve göğüs kaslarından, greft alınabilir. Operasyon sonunda donör alanına pansuman yapılması gerekir, bu pansuman ertesi gün çıkarılabilir.

FUE yöntemiyle saç ekimi yapıldığında var olan saçların tıraş edilmesi gerekir. Operasyon 6 ila 8 saat arası sürmektedir. Operasyondan sonra birinci ayda sonuç hakkında fikir sahibi olabilirsiniz, fakat asıl uzayacak olan saç üçüncü aydan itibaren uzamaya başlar, altı ayın sonunda sonucun ortalama yüzde 70’i görülebilir.

İleri derecede açıklığı olan kişilerde ikinci seansa ihtiyaç duyulabilir, ikinci seans ise en az bir yıl sonra gerçekleştirilebilir.


PARMAK İZİ GİBİ ALIN ÇİZGİSİ DE HER HASTAYA ÖZELDİR

Alın çizgisinin tasarımı

Saç ekimi oldukça önemli ve geri dönüşü olmayan bir işlemdir, bu nedenle bu işlemin profesyonellere yaptırılması gerekir. Saç ekiminin en önemli amacı doğal bir sonuç elde etmektir. Her hastanın alın çizgisi kişisel, karakteristik ve yaşına bağlı olarak farklılıklar gösterir bu nedenle alın çizgisinin tasarlanması kişiye özel olmalıdır.

Toplanacak olan greftlerin sayısı ekim yapılacak olan alana bağlı olmakla birlikte aynı zamanda hastanın kendi doğal saçının yoğunluğuna da bağlıdır. Bu aşamada, tek saçlı olan greftleri en ön sıraya dizerken daha fazla saçlı olan greftleri geriye doğru ekim yapılması gerekir.

ŞAKAK VE GOLFLER

Alın çizgisini oluştururken doğal bir sonuç elde edebilmek için golfler ve şakakları dikkate almak gerekir.
Alın çizgisi doğal olarak alından başlayarak golflere doğru ilerler ve şakaklarda biter. Ön çizgi oluştururken doğal ve daha önce var olan çizgiye benzetmeye odaklı çalışmak gerekir. Buna ulaşabilmek için alnın ortasından başlayıp oyuntu çizerek şakaklarda var olan saçlarla birleştirerek bitmeli. Mümkün olduğunca Doğal bir alın çizgisi oluşturabilmek için yukarıda bahsedilen bütün bu ayrıntılar dikkate alınarak yapılmalıdır.

Alın çizgisinde doğru yoğunluk

Alın çizgisi düpedüz bir çizgi oluşturmamalıdır. Greftleri simetrik fakat düz bir çizgi oluşturmayacak şekilde ekmeli. Tek saçlı olan greftler en öne, iki saç köklü olan grefler arkasına ve son olarak üç saçlı olan greftler ekilmelidir.

Bayanlarda alın çizgisi

Bayanlarda alın çizgisinin gerilemesinin sebepleri birkaç çeşittir. Genetik, hormonsal veya androgenetiğe bağlı olabilmektedir. Bir bayana ekim yapmadan evvel saç dökülmesinin durduğundan emin olmak gerekir. Saç dökülmesi devam eden hastalara ekilen greftlerden istenilen sonuç elde edilmeyebilir.
Bayanlarda alın çizgisini yeniden oluştururken gerilemiş olan çizgiyi daha önde taklit etmek gerekir.


SAÇ EKİMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİ KLİNİĞİ SEÇERKEN

Doğru klinik

Son teknoloji sayesinde saç ekimi erkekler kadar kadınlara da uygulanabilmektedir. Saç ekimine geçmeden önce başarılı ve güvenilir bir klinik seçmek gerekir. Saç ekimi en çok soru işaretine neden olan işlemlerden biridir. Kliniğinizi seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç faktör vardır. Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir, bu nedenle ameliyat odasında gerçekleştirilmelidir.
Dikkat edilmesi gereken ilk unsur saç ekiminin bir hastane ortamında yapılmasıdır.
Dikkat edilmesi gereken ikinci ve en önemli unsur doğru kliniği tercih etmektir.
Donör alanı da dediğimiz greftlerin alım yapıldığı bölgenin belli bir kapasitesi vardır; yani alım yapılabilecek belirli bir sayıda greft vardır. Donör alanından alınan greftler (folikül’ler) aynı yerde yeniden çıkmaz, homojen ve sistematik alım yapılıp doğal bir görüntü olabilmesi için bu nedenle alım yapan kişilerin uzman ve profesyoneller olması gerekir.
Güven duyabileceğiniz bir klinik tercih etmelisiniz. Daha cazip hale getirebilmek adına bazı klinikler ekilen greft sayısını şişirebiliyor. Ekilen greftlerin sayısını tam olarak bilmenize imkân yok, ancak sonuca bakıldığında anlaşılabilir. En azından size verilen rakamla nasıl bir sonuç oluşabileceğini sorup görsel olarak size benzer bir vaka resmiyle gösterilebilir. Bu nedenle güvenilir bir klinikle çalışmanız çok önemli.


Saç ekimi gerçekleştirmek için gereken aşamalar

1-saç dökülmesi sorun haline geldiğinde devreye biz gireriz. Aklınıza takılan bütün sorularınıza yanıt bulabilmek koordinatörlerimizle irtibat kurup, göndereceğiniz resimler sayesinde online olarak konsültasyonunuz gerçekleştirilecektir.

2-Konsültasyonun aka bininde işlem için tarih belirlenir. Operasyonunuzun rezervasyonu için uçak biletinizin kopyasını göndermeniz yeterlidir, Estepera Hair Transplant geri kalan her şeyin organizasyonuyla ilgilenecektir.

3- Istanbul’a vardığınızda transferinizi gerçekleştirmek üzere şoförümüz havalimanında sizi hazır bekliyor olacaktır. Otel odanızın rezervasyonunu biz hali hazırda oluşturmuş olacağız.

4- Operasyon günü
Koordinatörlerimiz size otel’den hastaneye kadar eşlik edecektir. Burada operasyon öncesi doktorumuzla konsültasyonunuz gerçekleşip verilmesi gereken bütün talimatlar tercüman aracılığıyla verilecektir.

5- Dönüş
Doktorumuzla kontrol görüşmenizden sonra, şoförümüz havalimanı için transferinizi sağlayacaktır.

6- Operasyondan sonraki hafta
Operasyondan sonra hemen ertesi günü de işe dönmenizde sakınca yoktur, fakat 3 günlük istirahat öneririz.

7-Saç ekiminizin pos-operatuvar takibi
Aklınıza takılabilecek soru işaretlerini yanıtlayabilmek ve gelişmeyi takip edebilmek için takibimiz devam edecektir.